Zawieszka PETMARK

Chciałabym przedstawić Wam dzisiaj produkt, którego sama wcześniej nie znałam, a uznaję za wartościowy dla każdego psiarza. Mowa o zawieszce, którą zaproponowała nam firma PETMARK.


Ogromnego znaczenia adresówek nie ma chyba sensu kwestionować. Moim zdaniem zawsze lepiej jest, by pies ją miał (nawet jakąkolwiek, wątpliwej jakości) - jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób, by namierzyć właściciela, gdy znajdziemy błąkającego się czworonoga. 

PETMARK jest zawieszką przeznaczoną dla różnych zwierząt (m. in. psów, kotów, fretek), występującą w dwóch rozmiarach - dla zwierząt do 10 kg, oraz powyżej 10 kg. My otrzymaliśmy mniejszą wersję (średnica 2,5 cm), ale druga z adresówek na zdjęciu ma 3 cm (tak jak większy Petmark), można więc sobie porównać. Poza rozmiarem, przy zakupie wybieramy też interesujący nas kolor. To taka adresówka w wersji pro - do danych psa można dotrzeć albo poprzez skanowanie kodu na odwrocie, albo przez podanie numeru identyfikatora na stronie internetowej producenta.

Po nabyciu jej należy zarejestrować się na www.petmark.com.pl, uzupełnić swoje dane, następnie dodać profil psa - działania te są bardzo proste. W profilu podajemy informacje dotyczące wyglądu (możemy wgrać zdjęcie), stanu zdrowia (np. daty szczepień, wzmiankę o kastracji), znaków szczególnych, a także wpisujemy dane lecznicy. Wszystko możemy z czasem aktualizować, a co ważne - to my decydujemy, jakie rubryki będą pojawiać się na profilu.

Na stronie producent zaznacza:
"Każdorazowe zeskanowanie kodu QR spowoduje automatyczne wysłanie na skrzynkę mailową informacji o miejscu zeskanowania zawieszki Petmark (konieczność wyrażenia zgody właściciela telefonu na użycie usługi lokalizacji)"
Ochrona działa więc automatycznie, a my otrzymujemy szybko potwierdzenie, że ktoś naszego psa odnalazł. Gdy ten zaginie, możemy zaznaczyć to w jego profilu, a wówczas:
- zostanie wysłany alert o zaginięciu do wszystkich użytkowników bazy Petmark oraz do Twojego lekarza weterynarii,
- zostanie umieszczona informacja na naszym profilu facebookowym
- będziesz mógł wydrukować gotowy plakat z informacją o zaginięciu Twojego pupila
"Przyciski" wyglądają następująco:

Screen części profilu, www.petmark.com.pl

Obsługa strony nie powinna sprawiać nikomu trudności, jest ona bardzo przejrzysta i prosta, co stanowi oczywistą zaletę.

Przed przystąpieniem do zaprezentowania produktu zastanowiłam się, w jaki sposób Petmark góruje nad tradycyjnymi adresówkami. Oba sposoby uważam za bardzo skuteczne i sądzę, że klasyczna plakietka działa równie dobrze. Przewagą Petmarka jest jednak to, że człowiek dobrego serca, który chce pomóc naszemu psu, dostaje pewną gwarancję jego zdrowia bądź informacje dot. chorób. Jeśli zdarzyło się, że schwytany zwierzak ugryzł osobę lub zwierzę, można szybko sprawdzić, czy ma aktualne szczepienia, w związku z czym procedura odbywa się bez zbędnego stresu. Jest to przydatne również wtedy, gdy z jakichś powodów musi on przetrzymać psa (np. właściciel nie odbiera, bądź może pojawić się dopiero za jakiś czas) u siebie. Jeśli nie może tego zrobić, a ma dodatkowe wątpliwości, pozostaje kontakt z lecznicą, wpisaną do profilu. Poza tym - osobiście chciałabym wiedzieć, z kim mam do czynienia - na standardowych adresówkach trudniej zamieścić więcej informacji niż imię, telefon i ewentualnie adres (to chyba i tak niezbyt popularna praktyka).

Warunkiem odczytania oznakowania jest posiadanie odpowiedniej aplikacji lub dostępu do Internetu w telefonie (na dzień dzisiejszy nie jest to chyba rzadkim zjawiskiem), co można uznać za pewne utrudnienie. Z takich kodów korzysta się już jednak coraz częściej i nie są nowością, której nikt nie rozumie. Jestem też pewna, że jeśli pojawia się problem, to da się go łatwo rozwiązać - zawsze można poprosić kogoś o pomoc, albo sprawdzić dane w domu. Ja bez wahania pomogę każdemu, kto podejdzie do mnie w takiej sprawie - to przecież żaden wysiłek ;) Uważam, że dodanie do plakietek jeszcze numeru telefonu sprawi, że ocena, jaką im wystawię, to będzie 10/10.

EDIT. Można już zakupić personalizowaną wersję adresówki, do której dodamy co tylko chcemy. Koszt tej wersji to 40 zł.

Zawieszki można zakupić na http://petmark.com.pl/, aktualnie obie wersje w cenie 35 zł.

Jim nosi już jedną adresówkę, jednak nie ma plakietki od weterynarza z potwierdzeniem szczepienia - Petmark może ją zatem zastąpić

You Might Also Like

1 komentarze