Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z grudzień, 2013

J vs. reszta świata

Jimmy bez problemu akceptuje wszystkie zwierzaki, które z nami mieszkają, jednak pewna mała istotka zawsze może liczyć na szczególne względy.
Kiedy przybyły do mnie dwie szczurzyce nie byłam pewna jak psy na nie zareagują, więc nie od razu pozwoliłam na to, by mogły się chociaż z nimi zapoznać. Okazało się jednak, że dziewczyny w ogóle się psów nie boją i całkowicie akceptują ich obecność - nie zwiewają przed nimi, ani też nie próbują ich straszyć czy gryźć, właściwie nie są nimi szczególnie zainteresowane. W związku z tym uznałam, że Jim, jako ten całkowicie nieszkodliwy, który nie ma tendencji do bronienia czegokolwiek przed kotami czy Boną, będzie mógł (oczywiście pod kontrolą) przebywać z maluchami, kiedy te swobodnie biegają. Szybko okazało się, że Twiggy praktycznie nie zwraca na niego uwagi, dlatego też nie spodziewałam się, że szczur może mieć z psem jakąś silniejszą więź.
Oczywiście czas pokazał, że owszem, może :) Kiedy przybyła do mnie mała Zi, była początkowo bardzo wystra…

We wish you...

Pewnie przed świętami nie będę już niczego pisać, dlatego dodaję teraz kartkę od nas :)

Oh My... Deer

Chociaż lata świetności jimowych szelek już dawno minęły, długo nie mogłam się zdecydować na kupno nowych. Chciałam sprawić mu jakieś ładne, które będą mi się podobały (czyli zwykle takie, jakich w sklepach zoologicznych nie uświadczysz...) i w taki sposób trafiłam na sklep Oh My Pet. Parokrotnie przymierzałam się do złożenia zamówienia, jednak konieczność zmierzenia psa trochę mnie zniechęcała, bo przecież jeśli podam złe wymiary, to jak potem przerobić tego typu szelki?
Mimo to uznałam, że warto zaryzykować. Wybór padł na szelki sportowe z siateczką, kolorystykę oraz taśmę miałam już upatrzoną - mierzyłam J parę razy z każdej strony, dobrałam do kompletu smycz, zamówiłam i są. Super są :) Fantastycznie wyglądają na psie, pasują praktycznie idealnie, są dopracowane w każdym calu - w zasadzie kompletnie nie mam do czego się przyczepić. W poprzednich szelkach z Mac Leather, choć bardzo wytrzymałych, nieustannie puszczała regulacja, dlatego zawsze wisiały na psie. Nowe nie dość, że na…